Omschrijving
Informatie overbrengen aan een groep is een vak apart. Hoe beter jij dat vak beheerst, hoe meer plezier jij en je toehoorders ervan hebben. Ben je expert op je vakgebied en word je regelmatig gevraagd om je kennis aan anderen over te dragen? Heb jij te maken met het laten leren van collega’s in een groep, maar heb je nog weinig kennis van didactiek: dan is deze training wat voor jou!
Doelgroep
De training Didactische vaardigheden is bedoeld voor iedereen die zijn expertise deelt met anderen. Je bent bijvoorbeeld binnen je organisatie een expert op je vakgebied en je bent gevraagd om deze kennis over te dragen aan je collega’s. Of je bent beginnend trainer. Of je moet regelmatig bijeenkomsten of workshops begeleiden. Voor deze training is geen specifieke vooropleiding vereist.
Leerdoelen
Na afloop van deze training:
- Kan jij verschillende interactieve werkvormen inzetten
- Weet je hoe je op een systematische wijze een les kunt ontwikkelen
- Kan jij de werkvormen afstemmen op de doelen van de workshop.
- Weet je wat jouw eigen sterke punten zijn en wat de aandachtspunten zijn voor de groep.
- Kan je omgaan met verschillende soorten ‘lastige’ situaties
Voorbereidingsopdrachten
Voorafgaand aan de training vul je een intakeformulier in. Hierop geef je aan wat jouw ervaring is met het onderwerp en wat jouw specifieke leerdoelen voor de training zijn. De trainer maakt een fine-tuning van het programma op basis van de leerdoelen van de deelnemers. Daarnaast vul je de leerstijlentest van Kolb in en houd de uitslag bij de hand tijdens de training. Ook krijg je de opdracht om een mini-training van maximaal 15 minuten voor te bereiden.
Doel van deze opleiding
Introductie en kennismaking
Didactische uitgangspunten: breinleren
Didactische analyse
Mini-lessen
Interactieve werkvormen
Programma dag 2
Leerstijlen van Kolb
Interactie creëren
Mini-training
Omgaan met ‘lastige’ situatie
Evaluatie
Goed om te weten
Naast deze training bieden we van dezelfde opleider ook de training ´Didactische Vaardigheden - Begeleiden van collega´s´ aan. Je kunt beide trainingen los van elkaar volgen. Meer informatie kan je vinden via deze link
Planning
Datum | Tijd | Locatie | Aanmelden |
---|---|---|---|
31-03-2023
09:00 - 17:00
Corporatie Academie - Regio Rotterdam
14-04-2023
09:00 - 17:00
Corporatie Academie - Regio Rotterdam
Dit is een meerdaagse training
|
Aanmelden |
31-03-2023 09:00 - 17:00
Corporatie Academie - Regio Rotterdam
14-04-2023 09:00 - 17:00
Corporatie Academie - Regio Rotterdam
Kosten
Onderdeel | Prijs |
---|---|
Trainingsprijs exclusief BTW | € 750,- |
Arrangementskosten | € 150,- |